Antyrefleks

Tu powinno wyświetlić się zdjęcie Tu powinno wyświetlić się zdjęcie    Tylko taka soczewka zapewni dobre widzenie, zadba o komfort patrzenia, ułatwi codzienną pielęgnację okularów. Soczewki z powłoką antyrefleksyjną polecane są z kilku powodów.
Powłoka antyrefleksyjna:
    - eliminuje odbicie światła od zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni soczewki dzięki czemu do oka dociera go prawie 100%,
    - dzięki delikatnemu zabarwieniu nadaje okularom dodatkowy element estetyczny,
    - poprzez polepszenie kontrastu widzenia zmniejsza zmęczenie wzroku, co jest szczególnie odczuwalne podczas jazdy samochodem czy pracy przy komputerze,
    - zapewnia większą przejrzystość soczewek,
    - zwiększa odporność soczewki organicznej (plastikowej) na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo warstwa hydrofobowa minimalizuje kłopoty związane z zaparowywaniem,
    - soczewki łatwiej jest utrzymać w czystości.
    Wiedząc, że noszenie okularów może być uciążliwe, powodować zmęczenie oczu, wymuszać zwiększony nakład pracy mózgu na rozpoznawanie obrazów, proponujemy nowy standard soczewki okularowej:

SOCZEWKA OKULAROWA Z POWŁOKĄ ANTYREFLEKSYJNĄ
Powłoki antyrefleksyjne zapewniają przepuszczalność światła przez soczewki okularowe do 99%. Dzięki temu widać lepiej i wyraźniej.


Fotochromy

Tu powinno wyświetlić się zdjęcie

Znanym i cenionym przez użytkowników rozwiązaniem ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym są soczewki fotochromowe, które w zależności od ilości promieniowania UV automatycznie zmieniają swoje zabarwienie. Ułatwia to korzystanie z okularów zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Soczewki fotochromowe reagują na promieniowanie UV i tylko wystawione na jego działanie zmieniają zabarwienie. Dostępne są dwa rodzaje fotochromów, KLASYCZNE i TRANSITIONS.


Progresywne

Tu powinno wyświetlić się zdjęcie

KIEDY ZACZYNASZ POTRZEBOWAĆ OKULAROWYCH SOCZEWEK PROGRESYWNYCH ?

U większości osób, średnio po 40 roku życia, pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Jest to związane z fizjologicznym, naturalnym procesem starzenia się oczu. Niezbędne wtedy staje się korzystanie z okularów."Okulary do czytania" ułatwiają wykonywanie wszystkich czynności, w czasie których wzrok skupia się na przedmiotach znajdujących się w bliskiej odległości. Przedmioty te są wówczas widziane wyraźnie, ostro. Niestety, przy przenoszeniu wzroku na przedmioty będące dalej od oczu, okulary do czytania przestają być przydatne - nie zapewniają dobrego, wyraźnego widzenia obiektów położonych daleko i w odległościach pośrednich. Wówczas trzeba je zdjąć i najczęściej zmienić na inne - o innej mocy korekcyjnej. W ten sposób konieczne staje się korzystanie z dwóch par okularów, a co gorsza ciągłe ich zmienianie i pamiętanie o każdej z nich. Nie jest to sytuacja komfortowa, sprawia wiele kłopotów i nie zapewnia nam wygodnego funkcjonowania.

NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM TYCH PROBLEMÓW SĄ OKULARY Z SOCZEWKAMI PROGRESYWNYMI !!!

Soczewka progresywna to taka soczewka okularowa, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzystamy. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika, wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniającej dobre widzenie dali. Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu - wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży. Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu - wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (tzw. kanał progresji). Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie. Soczewki progresywne mają wiele różnych konstrukcji, uwzględniających indywidualne potrzeby użytkowników okularów. Szczegóły znajdziesz na stronach JZO oraz SZAJNA.

U NAS ZNAJDZIESZ PORADY, JAK NAJLEPIEJ DLA SIEBIE DOBRAĆ OKULARY PROGRESYWNE !!!
Biurowe

Tu powinno wyświetlić się zdjęcie

NIE WIDZISZ WYRAŹNIE ? MASZ WADĘ WZROKU ?

Idealnie zaprojektowane do pracy biurowej, w tym pracy przy komputerze, są soczewki typu "office". Ich unikatowość polega na tym, że zapewniają ostre widzenie zarówno przedmiotów leżących blisko (np. znaki na klawiaturze), w średniej odległości (np. obraz monitora komputerowego), jak i obiektów oddalonych (do 4 m). Soczewki biurowe przydatne są nie tylko przy pracy przed monitorem komputera. Bardzo chętnie korzystają z nich wszyscy, którzy potrzebują dobrego widzenia bardzo blisko i w średnich odległościach (do 4m). Są to np. muzycy, majsterkowicze, jubilerzy, lekarze i inni chcący zapewnić sobie komfort dobrego widzenia podczas wykonywania codziennych obowiązków. Szczegóły znajdziesz na stronach JZO oraz SZAJNA.


Wysokoindeksowe

Tu powinno wyświetlić się zdjęcie Tu powinno wyświetlić się zdjęcie

Soczewki wysokoindeksowe dzięki swoim parametrom są bardziej płaskie oraz zauważalnie cieńsze i lżejsze od soczewek wykonanych ze standardowego materiału optycznego. Wśród użytkowników okularów wysoki indeks cieszy się coraz większą popularnością. Zamontowanie w oprawach soczewek wysokoindeksowych zdecydowanie zwiększa estetykę okularów. Rozwiązania tego typu szczególnie polecane są osobom z dużą wadą wzroku, ponieważ przy dużej mocy różnice w grubościach i wadze soczewek są najbardziej widoczne. Soczewki wysokoindeksowe polecane są osobom ceniącym wygodę, nowoczesne rozwiązania oraz przywiązującym dużą wagę do wyglądu okularów. Ponadto soczewki te charakteryzują się 100% ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B.
Polaryzacyjne

Tu powinno wyświetlić się zdjęcie

Soczewki polaryzacyjne zostały stworzone z myślą o kierowcach, żeglarzach, wędkarzach, narciarzach, sportowach oraz wszystkich innych osobach, które przy silnym nasłonecznieniu chcą zachować maksymalny komfort widzenia. Skutecznie redukują one oślepiające refleksy świetlne powstałe po odbiciu promieni słonecznych od powierzchni płaskich oraz blokują szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, przepuszczając tylko światło bezpieczne dla oczu.
W soczewkach polaryzacyjnych :
    - zyskasz profesjonalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB,
    - w trakcie jazdy samochodem unikiesz odbić od powierzchni jezdni oraz szyb innych pojazdów,
    - odbicia słońca od wody już nigdy nie będą męczyły Twoich oczu w czasie żeglowania,
    - podczas wędkowania obiekty znajdujące się w wozie będą dla Ciebie łatwo widzialne.